Rondleiding door de tentoonstelling
Foto: Josefina Eikenaar
Tijdens deze rondleiding vertelt een ervaren gids je meer over de kunstwerken en de kunstenaars in de tentoonstelling Draden van ons Nederlandse Slavernijverleden. Je krijgt verrassende inzichten en leert de tentoonstelling op een nieuwe manier bekijken.
Vanaf 6 personen is het mogelijk een rondleiding op afspraak in te plannen. Stuur maximaal 2 weken van tevoren een e-mail naar educatie@grotekerkbreda.nl.
- € 10 per persoon
Foto: Rosa Meininger iov Nieuwe Veste
DRADEN VAN ONS NEDERLANDSE SLAVERNIJVERLEDEN
18 april t/m 28 juni '26 toont de Grote Kerk Breda een 35 meter lang wandkleed, dat in 2025 is gemaakt door honderden handen uit heel Noord-Brabant. Het kunstwerk, ontworpen door kunstenaar Victor Sonna, vertelt verhalen over het slavernijverleden van de provincie.
Foto: Josefina Eikenaar
GESPREKSSTARTER
Verhalen vertellen met textiel gebeurt al eeuwenlang. In veel culturen worden bijzondere gebeurtenissen vastgelegd in wandkleden. Met technieken als borduren, tuften en quilten is het ontwerp van Victor Sonna voor Draden van ons Nederlandse slavernijverleden tot leven gebracht. Het resultaat is niet alleen een eerbetoon, maar ook een gezamenlijke herinnering én een uitnodiging tot gesprek.
Route en parkeren
Kom je met de trein? De Grote Kerk Breda bevindt zich op 10 minuten loopafstand vanaf station Breda. Ook met de bus is de kerk goed bereikbaar, vanaf de bushaltes Karnemelkstraat of Oude Vest loop je in enkele minuten naar ons toe.
Kom je met de fiets of brommer? Parkeer dan in één van de gratis fietsenstallingen. Verkeerd gestalde fietsen worden regelmatig geruimd door de gemeente.
Kom je met de auto? Parkeergarages De Prins en De Barones liggen het dichtst bij de Grote Kerk Breda. Klik hier voor algemene informatie over parkeren in Breda.